MAGIC FESTIVAL 2011

ADELL MAGIC FEST 2011

Ve dnech 17. a 18. června 2011 se do Uherského Hradiště po více než dvaceti letech znovu vrátili kouzelníci a jejich přátelé. Občanské sdružení Arcanus ve spolupráci s Klubem kultury Uherské Hradiště zde uspořádali II. kouzelnický festival Adell Magic Fest 2011. Generálním partnerem festivalu se stala akciová společnost Adell Trading.

Adell Magic Fest začal již v pátek v dopoledních hodinách, kdy dvě kouzelnická představení zhlédly děti z mateřských a základních škol. Dětem kouzlili Pavel Křižan, klaun Bublín, kouzelník Šeklin, Magic Alex a Julius Nemeš. Oba pořady moderoval Jiří Hadaš. Celkem tato představení navštívilo přes 500 dětí.

Páteční program pokračoval odpoledne doprovodnou akcí pro veřejnost s názvem Kouzelné náměstí, které se odehrálo v centru města na Masarykově náměstí. Jednalo se o propagaci festivalu a upoutávku na sobotní kouzlení v Klubu kultury. Největším lákadlem pro veřejnost byla jízda naslepo, kterou předvedl Josef Poncza v automobilu zapůjčeném od společnosti Araver CZ. Společně s regionálním Deníkem jsme vytvořili český rekord v modelování balónků, kdy v jediném okamžiku na stejném místě vytvarovalo celkem 291 registrovaných osob balónkové zvířátko, což potvrdila přítomná notářka JUDr. Libuše Kučerová a sama dodala, že tvarování se zúčastnilo daleko více osob, než se podařilo do časového limitu zaregistrovat. V programu dále vystoupili Magic Alex, klaun Bublín, kouzelník Šeklin, kouzelník Mišuge, taneční školička Koťata a děti z dětského domova v Uherském Hradišti s programem Šmoulové. Kouzelné náměstí moderoval Jiří Hadaš.

Páteční večer byl věnován výhradně kouzelníkům a pozvaným hostům, pro které byl připraven odborný seminář Toma Gryfa. Seminář se nenásilně proměnil v přátelské posezení, které bylo, soudě podle reakcí zúčastněných, velmi příjemné. Během večera byly promítány staré nahrávky z archivu Jaroslava Hadaše, které byly pořízeny z kouzelnických přehlídek.

Od sobotního rána se kouzlilo jen v Klubu kultury. Před zahájením prvního soutěžního bloku v 10 hodin se návštěvníci mohli v předsálí klubu vyfotit s maskotem Nadace Děti-kultura-sport nebo také v naší magické stěně. Soutěž byla rozdělena do těchto kategorií: mikromagie, jevištní magie do 18 let a jevištní magie nad 18 let. Pro nejlepšího soutěžícího byla připravena cena Grand Prix spojená s finanční částkou 5.000 Kč. Dále byla udělena Cena poroty a Cena starosty města.

V I. soutěžním bloku kouzlili: Michal Fridrich, Tomáš Juřík, Soňa Zvelebilová, Jiří Krejčí, Aleš Březina, Karel Pomahač, Filip Stružka, Jakub Koutský.

Ve II. soutěžním bloku kouzlili: Dušan Cápa, Jiří Bolgáč, Martin Hodůľ, Pavel Křižan, Radek Stach, Jana Hostičková, Bill Cheung, Mai Thanh Trung, Radek Vylíčil, Aleš Hrdlička.

Všechny soutěžící hodnotila odborná porota ve složení: PhDr. Alexander Gerič (SK) – předseda poroty, Mgr. Petr Kravčík (CZ), Jaroslav Hadaš (CZ), Istvan Giczi (HU), Tom Gryf (CZ), Ondřej Pšenička (CZ). Tato porota následně po každém soutěžním bloku předávala soutěžícím cenné rady jak a co by mohli zlepšit, co vynechat, a čím by mohli svůj program obohatit. Dopolední soutěžní blok slovem provázel Jirka Hadaš a odpolední Adrianka Geričová.

Adell Magic Fest 2011 vyvrcholil slavnostním galavečerem Magic Gala Show. Tento večer jsme se snažili udělat kouzelný nejen pro veřejnost, ale také pro kouzelníky, proto jsme oslovili nejen zajímavé účinkující, ale Jirka Hadaš využil svého přátelství a jako moderátorskou partnerku pozval herečku Danu Morávkovou a zpěváka Petra Kotvalda, který se ovšem z časových důvodů předem omluvil. Jako náhradu se nám podařilo na galavečer pozvat finalistku Česko - Slovenské Superstar 2011 zpěvačku Alžbětu Kolečkářovou. V průběhu celého večera byly průběžně předávány ceny nejlepším účastníkům v jednotlivých kategoriích. Během galavečera diváky dále okouzlili: Aleš Hrdlička, Šmoulové z DD Uherské Hradiště, Martina Pecková, Magic Alex, Duo Mardzanis, Jiří Hadaš a Vendy, kouzelník Mišuge, Alena Smolíková a Keysi, klaun Bublín a Julius Nemeš.

Po skončení galaprogramu byli všichni účastníci a hosté pozváni k rautu u cimbálu, během kterého byla pro kouzelníky uspořádána oblíbená tombola. Podařilo se nám zajistit více než 100 cen, takže vyhrát mohl opravdu každý. Speciální cenu do tomboly, živé králíčky, věnoval Mistr Šmeli (Milan Šmelko).

Výsledky soutěže vypracoval předseda poroty PhDr. Alexander Gerič:

Výsledky (bodové hodnocení):

GRAND PRIX:
Bill Cheung (A) (mikromagie)

Cena starosty města Uherské Hradiště:
Jiří Krejčí

Cena poroty:
Aleš Hrdlička

Kategorie jevištní magie do 18 let:

1 Aleš Hrdlička 490
2 Jakub Koutský 438
3 Janka Hostičková 382
4 Michal Fridrich 374
5 Filip Stružka 287
6 Martin Hodúľ 284

 

Kategorie jevištní magie nad 18 let:

1 Aleš Březina 493
2 Aleš Březina 485
3 Radek Vylíčil 400
4 Jiří Krejčí 393
5 Pavel Křižan 378
6 Radek Stach 289
7 Dušan Cápa 265

 

Kategorie mikromagie:

1 Bill Cheung (A) 508
2 Mai Thanh Trung 462
3 Karel Pomahač 404
4 Soňa Zvelebilová 368
5 Tomáš Juřík 364
6 iří Bolgáč 132

 

Touto cestou ještě jednou děkujeme všem, kteří se podíleli na přípravách festivalu, pomáhali v průběhu akce s organizací, členům poroty za trpělivost a čas, který našemu festivalu věnovali a všem účastníkům, kteří za námi do Uherského Hradiště přijeli, za jejich přízeň.

Termín dalšího ročníku je předběžně stanoven na 15. – 16. června 2012.

Těšíme se opět v Uherském Hradišti na viděnou.

Jiří Hadaš a magický tým Adell Magic Fest 2011

 

cz / en / de