MAGIC FESTIVAL 2012

MAGIC FEST 2012

Ve dnech 15. a 16. června 2012 se v Uherském Hradišti konal III. mezinárodní kouzelnický festival Magic fest 2012. Kouzelníci Jirka Hadaš, Lukáš Jašek a občanské sdružení Arcanus ve spolupráci s Klubem kultury Uherské Hradiště úspěšně navázali na tradici kouzelnických přehlídek z osmdesátých let, které pořádal v Uherském Hradišti Jaroslav Hadaš se svými přáteli.

Nad letošním ročníkem převzali záštitu náměstek hejtmana Zlínského kraje Ing. Jindřich Ondruš, starosta města Uherské Hradiště Květoslav Tichavský a prezident ČMS Pavel Kožíšek. Hlavním partnerem se stala Česká pojišťovna.

Magic fest 2012 si dal za cíl nejen udržet vysoce položenou laťku z předchozích ročníků, ale pokud možno, tak ji také přeskočit. K tomu zajisté pomohl exkluzivní host Xavier Mortimer – jedna z největších hvězd francouzské magie, který přijel do České republiky vůbec poprvé. Dalším skládáním jednotlivých dílků již pořadatelé za vysněným cílem postupně kráčeli.

Scénář dvoudenního festivalu byl podobný jako v minulém roce. Magic fest začal již v pátek dopoledne dvěma výchovnými představeními pro děti z mateřských a základních škol, ve kterých dětem kouzlili Mišuge, Circle Circus, Šeklin, Magic Alex a host pejsek Keysi s Alenkou Smolíkovou. Oba pořady moderoval Jirka Hadaš. Odpoledne se pokračovalo doprovodnou akcí pro veřejnost s názvem Kouzelné náměstí s Deníkem, které se odehrálo v centru města na Masarykově náměstí. Páteční večer byl věnován výhradně kouzelníkům a pozvaným hostům, pro které byl připraven kouzelný večer v duchu pohostinného Slovácka. Na stolech nechyběly koláčky a klobásky, hrála cimbálová muzika Ohnica a také byla připravena řízená degustace kvalitních moravských vín ze Zámeckého vinařství Bzenec. Večer byl skutečně kouzelný, protože po 28 letech se do Uherského Hradiště vrátila princezna Arabela – herečka Jana Nagyová. Tu jako osobní dar vyčaroval Jirka Hadaš jubilantovi a kamarádovi všech kouzelníků Alexandru Geričovi, který nedávno oslavil 60 let. Bylo neuvěřitelné, že se po celou dobu všem kouzelníkům podařilo toto setkání utajit. O to větší radost jsme všichni pociťovali při jejich dojemném setkání, které u mnohých z nás doprovázely slzy štěstí a radosti.

Soutěžní část Magic festu byla rozdělena do tří kategorií: mikromagie, jevištní magie do 18 let a jevištní magie nad 18 let. Pro nejlepšího soutěžícího byla připravena cena Grand Prix spojená s finanční částkou 5.000 Kč. Dále byla udělena Cena starosty města. Všechny soutěžící hodnotila odborná porota ve složení: PhDr. Alexander Gerič – předseda poroty, Mgr. Petr Kravčík, Josef Poncza, Jaroslav Hadaš a Tom Gryf. Touto cestou ještě jednou všem děkujeme za trpělivost a skvělou práci.

Pořadatele překvapilo velké množství přihlášených soutěžících, proto museli operativně již na páteční večer vyhlásit první soutěžní blok mikromagie. V tomto bloku soutěžili: Robin Panuš, Radek Stach, Dan Konečný, Radek Vylíčil, Aleš Hrdlička a Miroslav Drnec.

Od sobotního rána se kouzlilo jen v Klubu kultury. Ve II. soutěžním bloku soutěžili: Filip Stružka, Radek Vojkůvka, Aleš Březina, Pavel Křižan, David Ďurica a Nina Kulišiaková, Leonard Farkas, Michal Kovařík a Radek Vylíčil.

Ve III. soutěžním bloku kouzlili: Robin Panuš a Radek Stach, Dušan Cápa a Miroslava Denkeová, Pavel Wurcel, Jakub Píše, Aleš Hrdlička, Dominik Dorazil, Jana Hostičková a Aneta Valíčková.

Po skončení soutěžních bloků byl připraven odborný seminář. V něm se o své zkušenosti podělili Xavier Mortimer a PhDr. Alexander Gerič.

Magic Fest 2012 vyvrcholil slavnostním galavečerem Magic Gala Show. Tento večer jsme se snažili udělat kouzelný nejen pro veřejnost, ale také pro kouzelníky. Jirka Hadaš využil svého přátelství a do galavečera pozval V.I.P. hosty zpěváka Petra Kotvalda, komika Josefa Aloise Náhlovského, mistra ČR v naturální kulturistice Jana Páleníčka a tanečnice Belly Dance Group Aphrodite. Dále diváky okouzlili: Magic Alex, Arabela Jana Nagyová a Alexander Gerič, Duo Rascals, Pierot Aleš Hrdlička a exkluzivní host Magic festu Xavier Mortimer. Své poslední vystoupení na kouzelných prknech si odehráli 2 Ogars – Jaroslav Hadaš a Jirka Hadaš, za kterou jim náležela ta nejlepší odměna – neutichající standing ovation (potlesk ve stoje).

V průběhu celého večera byly průběžně předávány ceny nejlepším soutěžícím v jednotlivých kategoriích. Po skončení galaprogramu byli všichni účastníci a hosté pozváni k rautu, během kterého byla pro kouzelníky uspořádána oblíbená tombola. Speciální cenou do tomboly byli živí králíčci a hrdličky.

Výsledky soutěže vypracoval předseda poroty PhDr. Alexander Gerič:

Výsledky (bodové hodnocení):

GRAND PRIX:

Aleš Hrdlička (Pierot) 430

 

Cena starosty města Uherské Hradiště:
Dominik Dorazil

Kategorie jevištní magie do 18 let:

1 Duo David Ďurica a Nina Kulišaková 345
2 Pavel Wurzel 320
3 Duo Jana Hostičková a Aneta Valíčková 307
4 Leonard Farkas 295
5 Duo Robin Panuš a Radek Stach 235
6 Dominik Dorazil 210

 

Kategorie jevištní magie nad 18 let:

1 Aleš Březina 405
2 Radek Vylíčil 365
3 Michal Kovařík 280
4 Pavel Křižan 260
5 Duo Dušan Cápa a Miroslava Denkeová 230

 

Kategorie mikromagie:

1 Dan Konečný 355
2 Aleš Hrdlička 350
3 Radek Vylíčil 320
4 Filip Stružka 310
5 Radek Vojkůvka 305
6 Robin Panuš 280
7 Miroslav Drnec 245
8 Radek Stach 240
9 Jakub Píše 207

 

Během dvou dnů jsme toho stihli opravdu hodně. Na stránkách www.magicfest.eu můžete shlédnout velkou fotogalerii z Magicfestu 2012, ve spolupráci s Tomášem Kubartem jsme vytvořili DVD se záznamem soutěžních bloků a Magic Gala Show, které si stále můžete u nás objednat.

Chtěl bych poděkovat všem partnerům a sponzorům, bez kterých by se Magic fest nemohl uskutečnit. Finanční podporu jsme získali také ze Zlínského kraje, Města Uherské Hradiště a kulturního grantu Nadace Děti – kultura – sport. Vážíme si finanční podpory našich kamarádů manželů Solawových – Duo Mardzanis.

V závěru bych chtěl poděkovat všem účastníkům, kouzelníkům, přátelům a kouzelným kamarádům za podporu a účast na Magic festu 2012. Jsme rádi, že jste si v kalendáři udělali čas právě pro náš Magic fest a přijeli za námi. Vždyť bez Vás by Magic fest nebyl.

Největší díky si zaslouží celý tým Magic festu včele s Věruškou Balejovou, který se podílel na celkových přípravách, hladkém a kouzelném průběhu.

Magic fest 2013 se bude konat ve dnech 17. – 18. května 2013 v Uherském Hradišti.

S díky a kouzly Jirka Hadaš.

 

cz / en / de